نکاتی برای طراحی بهتر کانتر
راهنمای طراحی راهنمای طراحی کانتر

 

سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید
دانلود فایل نمونه برای این سایز

وقت چندانی برای طراحی ندارید

راهنمای طراحی کانتر


توصیه می‌کنیم برای این که کانتر شما در چاپ، دچار افت کیفیت نشود، حتما نکات و رویه‌های طراحی زیر را مرور نموده و آن‌ها را در طراحی خود بکار بگیرید. کانتر خود را در یکی از اندازه‌های زیر طراحی کنید، همچنین برای انجام این کار می‌توانید قالب‌های آماده شده کانتر را از سایت ما دانلود کرده (در فرمت‌های PSD, Ai, CDR) و آن را مبنای طراحی خود قرار دهید.
1) اندازه کانتر نمایشگاهی (93.5×205) سانتیمتر
2) اندازه کانتر تاج‌دار (85×185) سانتیمتر

- رزولوشن فایل شما باید حداقل 120 پیکسل بر اینچ و حداکثر 150 پیکسل بر اینچ باشد.
- سیستم رنگی (Mode) فایل شما باید CMYK باشد.
- به ابعاد و نقشه‌های ارائه شده در سایت، برای کانترها کاملا دقت کنید.
- در کانترهای نمایشگاهی از هر طرف کار به اندازه 60 سانتی‌متر در دید مستقیم بیننده‌ها قرار نمی‌گیرد، در طراحی خود این موضوع را حتما در نظر بگیرید و بهتر است عناصر اصلی را در 85 سانتی‌متر میانی کار قرار دهید. در هر حالت تصویر پس‌زمینه را انتهای بخش پایانی کار ادامه دهید.
- در کانترهای تاج‌دار، در قسمت بدنه از هر طرف علاوه بر 10.5 سانتیمتر که در پشت کار جمع می‌شود و هیچ‌گونه دیدی ندارد، از هر طرف 41 سانتی‌متر در سطوح کناری کار قرار می‌گیرد. در طراحی خود این موضوع را حتما در نظر بگیرید و بهتر است عناصر اصلی را در 82 سانتی‌متر میانی کار قرار دهید. در هر حالت تصویر پس‌زمینه را انتهای بخش پایانی کار ادامه دهید.
- از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.
- در کانترهای تاج‌دار، در قسمت تاج کار، به دلیل نوع نصب، تمامی سطح پیشانی کار قابل رویت است اما بهتر است از قرا دادن نوشته‌ها و عناصر اصلی در لبه‌های کار خودداری کنید.
- از به کار بردن فونت های کوچکتر از 10 پوینت خودداری کنید.
- برای رنگ خط دور همه نوشته‌ها به ویژه نوشته‌های کوچکتر از 10 پوینت از یک تک رنگ استفاده کنید.

فرمت فایل‌های ارسالی :
شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
TIFF, PDF, JPEG
- مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته، فرمت PDF می‌باشد. برای این کار پس از انجام طراحی در برنامه مورد نظر، یکی از گزینه‌های Save as یا Export را انتخاب کرده، سپس در قسمت Save as type گزینه PDF را انتخاب کنید و فایل خود را ذخیره کنید و این فایل را برای ما بفرستید. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.
- رزولوشن فایل های JPG , TIFF حداقل 120 و حداکثر 150 دی پی آی باشد.

 


 

Top مشاوره رایگان 88531300 021