قوانین و مقررات
قوانین و مقررات

 

قوانین و مقررات

لطفا به دقت موارد زیر جهت استفاده بهینه از خدمات چاپ آقا بخوانید

 

ورود کاربران به وب‏‌سایت چاپ آقا هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری چاپ آقا و سایر خدمات ارائه شده توسط چاپ آقا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات چاپ آقا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین چاپ آقا از سوی کاربر است.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های ‏ چاپ آقا ‏ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های ‏ چاپ آقا ‏ در آینده تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات ‏ چاپ آقا ‏ اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات ‏ چاپ آقا ‏ استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به ‏ چاپ آقا ‏ ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که ‏ چاپ آقا ‏ به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد ‏ چاپ آقا ‏ برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه ‏ چاپ آقا ‏ را در پروفایل خود لغو کنند.
توجه داشته باشید که ۹۸۳۰۰۰۲۲۰۰۳۳۰۰+ و 9841915+ و 982188531300+ تنها شماره‌ای هست که ‏ چاپ آقا ‏ از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان ‏ چاپ آقا‏، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام ‏ چاپ آقا ‏ است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به support@chapagha.com اطلاع دهید. همچنین این شماره‌ها سامانه ارسال پیامک هستند که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه ‏ چاپ آقا ‏ را به اطلاع کاربران می‌رسانند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق این شماره‌ها وجود ندارد.

رعایت حریم شخصی

‏‏ چاپ آقا ‏ به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
چاپ آقا ‏ متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت ‏ چاپ آقا‏، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات ‏ چاپ آقا‏، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط ‏ چاپ آقا ‏ جزئی از اموال ‏ چاپ آقا ‏ محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار ‏ چاپ آقا ‏ است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ‏ چاپ آقا ‏ محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط ‏ چاپ آقا و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار ‏ چاپ آقا ‏ است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت چاپ آقا و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای ‏ چاپ آقا ‏ محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات ‏ چاپ آقا‏، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. ‏ چاپ آقا ‏ محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش نمی رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی: www.chapagha.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت ‏ چاپ آقا ‏ هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.chapagha.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از شماره‌های ذکر شده در بخش ارتباط با ما و بخش گفتگوی آنلاین (Online Chat) چاپ آقا استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

ساعات کاری دفتر مرکزی:
شنبه الی چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 17:00
پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 13:00
روز کاری ارائه شده در وبسایت : شنبه تا چهارشنبه، ساعت 9:00 الی 17:00 می باشد.
کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت‏ چاپ آقا ‏ به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. چاپ آقا همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. در رابطه با هزینه حمل و نقل لازم به ذکر است که هزینه حمل و نقل هر سفارش باید به صورت جداگانه پرداخت گردد و امکان پرداخت هزینه حمل و نقل برای یک سفارش و درخواست ارسال آن سفارش به همراه سفارش های دیگر وجود ندارد. همچنین، برای سفارشهایی که به شهرستان پس کرایه می شوند هزینه پیک یا آژانس تا باربری یا پست به عهده مشتری می باشد .
در صورتی که امکان تولید هر یک از محصولات چاپی در ‏ چاپ آقا ‏ به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای ‏ چاپ آقا ‏ محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند. همچنین در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده به حساب مشتری واریز خواهد شد.
چاپ آقا ‏ مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی بدون اطلاع قبلی، برای ‏ چاپ آقا ‏ محفوظ است. کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند. همچنین با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه " تکمیل اطلاعات حقوقی " و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.

گارانتی محصولات

ما همواره آماده هستیم اگر کوتاهی یا اشکالی‌ در خدمات رسانی یا در محصولات ما وجود داشت، آن را پذیرفته و روندهای جبرانی مشخص را در پیش بگیریم. برای اعمال گارانتی جبران چاپ آقا، حتما باید محصول معیوب به چاپ آقا مرجوع شود. محصول را در اسرع وقت یا حداکثر ظرف ۷ روزکاری پس از دریافت برای ما ارسال کنید. کارشناسان فنی ما در چاپ آقا ایراد مطرح شده توسط شما را برسی‌ می‌کنند و در صورت تایید آنها سفارش شما مشمول گارانتی چاپ آقا شده و مجددا با دقت و نظارت کامل، چاپ و ارسال می‌شود.
چاپ‌آقا می تواند ارائه هر کدام از محصولات چاپی خود را در هر لحظه بر اساس امکان تولید تغییر دهد. بدین معنی که چاپ‌آقا می تواند محصول جدیدی را اضافه و یا بعضی از محصولات را حذف نماید. با این وجود چنانچه ثبت سفارش محصول حذف شده قبل از حذف محصول انجام شده و خریدار کد پیگیری دریافت کرده باشد، سفارش طبق روال در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت.

شرایط اعمال گارانتی:

۱. جابجایی و قرارگیری نادرست رنگ‌ها یا کامل چاپ نشدن طرح روی محصول
۲. برش محصول به داخل ناحیه اطمینان
۳. آسیب دیدگی‌ محصول
محصولات ما به دلیل ویژگی‌های فنی‌ و ذاتی خود به چند گروه تقسیم می‌شوند که ضوابط جبرانی چاپ آقا نیز براساس همین دسته‌بندی‌ها تعریف می‌شوند. لطفا برای اطلاعات بیشتر بخش گارانتی محصولات را با دقت مطالعه بفرماید.

 

خسارت در هنگام حمل و نقل


ارسال در محدوده تهران:

چاپ آقا ‏ همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد.
به هر دلیلی که اثبات شود که اشتباه از جانب ما بوده، سفارش شما مشمول گارانتی چاپ آقا شده و در اسرع وقت مجددا با دقت و نظارت کامل، چاپ و ارسال می‌شود.

ارسال به سراسر کشور:

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و چاپ آقا ‏ تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند. آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۴۸ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به ‏ چاپ آقا ‏ اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به چاپ آقا ‏ ارسال شود.
ارسال سفارشات پس از تسویه حساب مربوطه امکان پذیر است .

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

سایت ‏ چاپ آقا ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل ‏چاپ آقا نیستند و سایت ‏ چاپ آقا هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت ‏ چاپ‌آقا ‏ این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سایت ‏ چاپ آقا ‏ لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از ‏ چاپ آقا ‏ اداره می‌کنند، بنابراین سایت ‏ چاپ آقا ‏ نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت ‏ چاپ آقا ‏ باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا

لازم به ذکر است ‏ چاپ آقا ‏ تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط ‏ چاپ آقا ‏ دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا می‌باشد. وب ‏‌سایت ‏ چاپ آقا ‏ هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های غیر قابل استفاده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت ‏ چاپ آقا ‏ تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد. سایت ‏ چاپ آقا ‏ ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد. کلیه محتویات سایت ‏ چاپ آقا ‏ شامل قانون حق تکثیر می باشد و به سایت ‏ چاپ آقا ‏ تعلق دارد.

سیاست قیمت گذاری

در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، ‏چاپ آقا ‏ موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. همچنین ،در صورت طولانی شدن زمان طراحی یا ویرایش فایل توسط مشتری امکان افزایش قیمت سفارش وجود دارد. قیمت ها با احتساب ارزش افزوده نمی باشد و مالیات و ارزش افزوده در هنگام تکمیل خرید به آن اضافه خواهد شد و هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، جداگانه محاسبه شود. برای مشاهده قانون ارزش افزوده و مالیات حمل و نقل میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید :

نمایندگی


‏ چاپ آقا ‏ در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی ‏ چاپ آقا ‏ اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، ‏ چاپ آقا ‏ هیچ گونه مسئولیتی ندارد. ‏چاپ آقا ‏ خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

فرم عمومی

از فرم های عمومی جهت کم کردن هزینه های چاپی استفاده می شود. در فرم های عمومی هزینه چاپ، زینک، برش و صحافی بین تمامی سفارشات تقسیم می شود این مورد باعث کم شدن هزینه ها می گردد.
همچنین در برخی موارد به دلیل پرنشدن فرم عمومی امکان تاخیر در تحویل سفارشات تا 3روز کاری وجود دارد.
در فرم عمومی سایز محصولات برحسب جاگزاری در فرم با سایز استاندارد A4 یا A5 مغایرت دارد.
لیست محصولات وب سایت با فرم عمومی: کارت ویزیت،سربرگ، تراکت، بروشور،پاکت، فاکتور، لیبل،زیرلیوانی و زیربشقابی،پوستر،کارت دعوت و پستال

فرم اختصاصی

با توجه به حساسیت سفارشتان از لحاظ رنگ، کاغذ، صحافی و… پیشنهاد ما به شما مشتری گرامی سفارش بصورت فرم اختصاصی می باشد. کیفیت فرم های اختصاصی نسبت به فرم های عمومی بیشتر می باشد. در تمامی فرم های اختصاصی ناظر چاپ بصورت اختصاصی برای آن سفارش در نظر گرفته می شود و اختلاف رنگ و پرتی کاغذ کاهش می یابد. فرم های اختصاصی بر اساس نوع سفارش برآورد هزینه می گردد.
امکان حضور ناظر از طرف مشتری در فرم اختصاصی وجود دارد. این درخواست باید به یکی از کارشناسان فروش اطلاع داده شود.
زمان حضور ناظر از طرف مشتری توسط چاپ آقا تعیین و اعلام می گردد.
قالب و کلیشه تولید شده توسط چاپ آقا بایگانی نمیشود و درصورت درخواست مشتری در زمان محدود ارسال میگردد.

نکات قابل توجه :

سفارشات بعد از چاپ دارای نهایتا 20% اختلاف رنگ با فایل، در یک مانیتور استاندارد از لحاظ رنگ و روشنایی می باشد و این مورد به این دلیل است که سفارشات متنوع با رنگ بندی های مختلف در فرم های عمومی چیده می شوند.
کارهای لایه باز و RGB تضمین چاپی ندارد، در فایل های لایه باز امکان جابجایی فونت ها و در کارهای RGB امکان تغییر رنگ وجود دارد.
توجه داشته باشید که پرداخت فاکتور به منزله تائید نهایی سفارشات محسوب می گردد و فقط تا زمانی که وضعیت سفارش در پنل کاربری شما درحال فرم بندی باشد امکان حذف سفارش وجود دارد و پس از این مرحله به هیچ عنوان امکان کنسل کردن سفارش و یا اعمال تغییر در طرح وجود ندارد.
کارهای تنپلات (رنگ پر) به علت امکان ایجاد لک،تغییر رنگ، پشت زدگی و حباب دار شدن روکش سلفون ضمانت چاپی ندارند.
در تمامی سفارشات چاپی 3% الی 7% از کل کار به عنوان پرت( ضایعات کاغذ، خرابی رنگ، سلفون، لمینیت و ...) در نظر گرفته می شود.
چاپ تمامی متون به صورت انگلیسی امکان پذیر نمی باشد.
چاپ مشاغل نامتعارف (تتو،فالگیری،دی جی و ...) یا استفاده از عنوان های نامتعارف در متن فایل ها امکان پذیر نمیباشد. رعایت شئونات اسلامی فایل چاپی (استفاده یا سوء استفاده از تصویر بانوان)
در فرمهای عمومی امکان خطای برش بین 1 الی 2 میلیمتر وجود دارد.
در فرم های دارای یووی موضعی احتمال جابجایی تا یک میل وجود دارد.
رنگ نقره ای و طلائی در فرم های عمومی امکان چاپ ندارد؛ این 2 رنگ باید در شیت اختصاصی چاپ و هزینه جداگانه برای آن ها در نظر گرفته شود.
امکان ناخوانا بودن در Qr_Code درصورت طراحی غیر استاندارد یا 4رنگ بودن طرح وجود دارد.
در برش معمولی پاکت ها، ساخت پاکت به صورت دستی بوده و احتمال خطا در کادر غیر قابل اجتناب می باشد.
ممکن است نقاط عطف در محصول ساک دستی دارای درصد کمی شکستگی باشد.
در محصول ست اداری جهت به دست آوردن رنگ مورد نظر شما ارائه نمونه رنگ الزامی می باشد.
در صورت نیاز به رنگ ساختگی هزینه آن جداگانه برآورد می گردد.

نکات قابل توجه در طراحی توسط چاپ آقا

 • بررسی کلیه اجزا طرح از نظر عناصر طراحی مانند: سایز فونت،جانمایی اجزاء،اندازه تصاویر، پرینت اندازه واقعی و غلط املایی بعد از هر بار ویرایش بر عهده مشتری میباشد. وجود اشکال در طرح تایید شده در گارانتی چاپ آقا قرار نمیگیرد.
 • پس از تایید نهایی طرح، امکان تغییر در آن وجود نخواهد داشت.
 • مالکیت فایل‌های طراحی شده متعلق به مشتری می باشد. این فایل ها جهت چاپ مجدد برای مشتری بایگانی نمی گردد و به صورت الکترونیک ارسال می گردد همینطور فایل هایی که حجم بالایی دارند CD شده و به هزینه مشتری ارسال می گردد.
 • درصورتی که طراحی انجام شده باشد و شما قصد کنسل کردن سفارش را داشته باشید هزینه طراحی طبق اتحادیه طراحان محاسبه و کسر می گردد.
 • ارسال فایل ها (از طریق ایمیل یا CD) به واحد گرافیک باید به همراه شماره سفارش باشد در غیراینصورت مسئولیت ایجاد تاخیر در بررسی فایل هایی که بدون شماره سفارش به واحد گرافیک ارسال می شوند بر عهده مشتری می باشد.
 • شروع طراحی پس از ارسال کلیه محتوا ( متن تایپ شده،تصاویر،لوگو و ...) می باشد.
 • پس از طرّاحی، حدّاکثر دو مرتبه امکان ویرایش رایگان بر روی طرّاحی وجود دارد.
 • درصورت حساسیت مشتری به رنگ چاپی به چند طریق می توان عمل کرد: 1-کد رنگی. 2-نمونه فیزیکی چاپ شده . 3- مراجعه حضوری

بررسی فایل (فایل چک)

 • تمامی فایل های ارسالی باید با فرمت CMYK و Dpi300 باشد.
 • در محصول لیبل چاپ تمام متن به صورت انگلیسی امکان پذیر نمی باشد.
 • امکان ناخوانا بودن QR_Code در سفارشات وجود دارد.
 • سفارشات چاپی که منع قانونی و یا مغایرت با موازین جمهوری اسلامی دارند امکانپذیر نمی باشد
بررسی اتوماتیک فایل (Basic File Check)
کلیه سفارشات ثبت شده، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از نظر برخی موارد اساسی و مشخص بررسی خواهند شد. چنانچه فایل از نظر موارد زیر برای چاپ مناسب نباشد از طریق ایمیل و تماس تلفنی به اطلاع مشتری خواهد رسید و مشتری میتواند مجددا فایل مناسب ارائه دهد. اما چنانچه فایل از نظر این موارد مشکلی نداشته باشد بدون توقف بیشتر به مرحله تولید و چاپ خواهد رسید. مواردی که در بررسی اتوماتیک مورد بازنگری قرار خواهند گرفت، موارد زیر می‌باشند:
 • بررسی اندازه قابل قبول
 • بررسی رزولوشن قابل قبول
 • بررسی نداشتن رمز در فایل‌های پی‌دی‌اف
 • بررسی درست بودن تعداد صفحات محصولات چند‌صفحه‌ای
نکات:
 • در بررسی اتوماتیک، تنها موارد ذکر شده بررسی می‌شوند و چنانچه مشکلی مشاهده شود، به مشتری اطلاع رسانی می‌شود و اصلاحی انجام نخواهد شد.
 • چنانچه فایل شما از نظر موارد فوق (اندازه و رزولوشن) در محدوده قابل قبول و مورد تایید چاپ آقا باشد، بدون دریافت تایید، به مرحله تولید و چاپ ارسال خواهد شد.
 • چنانچه خدمات بررسی اتوماتیک را انتخاب نموده باشید و فایل شما نیاز به اصلاحات محدودی مانند تغییر اندازه در حدود 10 درصد (کوچکتر یا بزرگتر) داشته باشد، به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد و در این زمینه اطلاع رسانی نخواهد شد.
 • در بررسی اتوماتیک، اطلاعات نوشتاری مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.
 • بررسی رزولوشن قابل قبول در فایل‌های Jpg و Tiff یا Pdf غیر استاندارد، محدود به خود فایل می‌باشد و نه اجزا به‌کار رفته در فایل مانند لوگو یا تصاویر داخلی.
 • مبنای رزولوشن قابل قبول، داشتن رزولوشن عددی بین 230 تا 300 Dpi می‌باشد اما این نکته دلیل بر داشتن بهترین کیفیت چاپ نمی‌باشد. توضیحات
 • کلیه موارد تاثیر گذار در چاپ، به غیر از موارد بالا خارج از محدوده خدمات و مسئولیت چاپ آقا نمی‌باشد.
 • کلیه اطلاع رسانی در قالب ایمیل و تماس تلفنی در ساعات کاری انجام خواهد شد.
 • فایل ارسال شده عینا چاپ خواهد شد. چنانچه فایل شما نیاز به تغییرات دارد قبل از ارسال فایل با واحد فروش تماس بگیرید.
بررسی تخصصی فایل (Professional File Check)
کلیه سفارشاتی که خدمات بررسی تخصصی درخواست کرده باشند و هزینه مربوطه پرداخت شده باشد از نظر موارد زیر بررسی و چنانچه امکان اصلاح وجود داشته باشد، انجام خواهند و پس از تایید مجدد مشتری به مرحله تولید و چاپ ارسال خواهند شد. برای انجام فرایند بررسی تخصصی و تایید مجدد طرح، بسته به میزان سفارش از یک روز کاری به زمان تحویل سفارش اضافه می‌شود.
 • بررسی اندازه قابل قبول
 • بررسی رزولوشن قابل قبول
 • بررسی نداشتن رمز در فایل‌های پی‌دی‌اف
 • بررسی درست بودن تعداد صفحات محصولات چند‌صفحه‌ای
 • بررسی و اصلاح مد رنگی
 • بررسی و اصلاح پروفایل رنگی
 • بررسی کیفیت تصاویر داخلی(در صورت دریافت فایل پی‌دی‌اف استاندارد)
 • بررسی و اصلاح اضافه رنگ
 • بررسی و اصلاح محدوده برش و محل تا (در صورت امکان)
 • بررسی و اصلاح پروفایل رنگی متناسب با متریال چاپی
 • بررسی و اصلاح حجم رنگ
 • بررسی اندازه نوشتار (در صورت دریافت فایل پی‌دی‌اف استاندارد)
 • بررسی رنگ‌های خاص (ساختگی) به کار رفته در فایل
نکات:
 • در بررسی تخصصی موارد فوق بررسی و چنانچه مشکلی مشاهده شود، در صورت امکان اصلاح می‌شوند و در صورت عدم امکان، جهت برطرف کردن به مشتری اطلاع داده می‌شود
 • پس از بررسی و اصلاحات، فایل نهایی جهت تایید مجدد، از طریق ایمیل یا تلگرام برای شما ارسال خواهد شد و تنها پس از تایید نهایی برای تولید و چاپ ارسال خواهد شد
 • در بررسی تخصصی، اطلاعات نوشتاری مورد بررسی قرار نخواهند گرفت
 • بررسی رزولوشن قابل قبول در فایل‌های Jpg و Tiff یا Pdf غیر استاندارد، محدود به خود فایل می‌باشد و نه اجزا به‌کار رفته در فایل مانند لوگو یا تصاویر داخلی.
 • مبنای رزولوشن قابل قبول، داشتن رزولوشن عددی بین 230 تا 300 Dpi می‌باشد اما این نکته دلیل بر داشتن بهترین کیفیت چاپ نمی‌باشد. توضیحات
 • در بررسی تخصصی یا اتوماتیک، امکان افزایش کیفیت اجزا فایل، مانند تصاویر و لوگو وجود ندارد و چنانچه رزولوشن این اجزا در محدوده قابل قبول باشد یا توسط مشتری تایید شود،‌با همان شرایط کیفی به چاپ خواهد رسید.
 • کلیه موارد تاثیر گذار در چاپ، به غیر از موارد بالا خارج از محدوده خدمات و مسئولیت این مجموعه می‌باشد
 • کلیه بررسی‌ها و اصلاحات در راستای موارد مرتبط با چاپ می‌باشد و مواردی مانند املای درست نوشتار و طراحی در محدوده خدمات نمی‌باشد.
 • کلیه اطلاع رسانی‌ها در قالب ایمیل و تماس تلفنی در ساعات کاری انجام خواهد شد.

زمان تحویل

 • در نظر داشته باشید که فرایند تولید (تعداد روزهای اعلام شده) پس از تایید نهایی فایل آغاز خواهد شد.
 • در سه ماه آخر سال به علت حجم بالای سفارشات امکان تاخیر در زمان تحویل وجود دارد.
 • روزهای پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی جزو روزکاری نمی باشد.
 • امکان تاخیر بنا به حجم سفارشات و تعطیلات رسمی تا 3 روزکاری وجود دارد.
 • در صورت انتخاب تحویل کالا در چاپ آقا ، حداکثر زمان برای مراجعه جهت تحویل 24 ساعت می باشد ، در غیر این صورت کالا بصورت پس کرایه ارسال می گردد.

چاپ مجدد

موارد بالا را به دقت مطالعه نمایید چنانچه مواردی خارج از نکات ذکر شده پیش آید بعد از بررسی های لازم چاپ مجدد صورت می گیرد.
برای چاپ مجدد حتما باید کالای دریافت شده مرجوع گردد.
شكايت و مرجوعی نسبت به كالا تا هفت روز كاری پس از ارسال امكان پذير می باشد.

 

Top مشاوره رایگان 41915 021