سئوالات متداول چاپ بروشور

1-تعهد و گارانتی مجموعه چاپ آقا نسبت به محصولات چاپی خود به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند.

2-چگونه قیمت چاپ بروشور در چاپ آقا مقرون به صرفه است؟

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند بروشور تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به جنس و گرماژ کاغذی که برای بروشور انتخاب می‌گردد، روکش، ابعاد بروشور، تعداد لت‌های بروشور و نحوه تا کردن آن‌ها، تیراژ و در نهایت استفاده از جلوه‌های زیباتری همچون یو.وی موضعی در بخش‌هایی از بروشور اشاره کرد. در این میان مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک رایگان، فرم‌بندی استاندارد و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، بروشورهای مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

3-آیا در مجموعه چاپ آقا فایل‌های طراحی ارسال شده توسط مشتری از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بله در مجموعه چاپ آقا تمامی فایل‌های چاپی توسط کارشناسان متخصص و مجرب به صورت رایگان بررسی می‌گردد تا از هرگونه مشکلات پیش از چاپ جلوگیری به عمل آید. البته لازم به ذکر است که بررسی تخصصی‌تر، با هزینه جزئی همراه خواهد بود. بررسی فایل طراحی متناسب با قالب مربوطه جهت جلوگیری از قرار گرفتن طرح در چسب و یا برش، یکی از مواردی است که پیش از چاپ کنترل می‌گردد.

4-آیا امکان چاپ بروشور به صورت اختصاصی (لوکس) در چاپ آقا وجود دارد؟

بله بروشور در مجموعه چاپ آقا در قالب‌های خاص، با سایز و گرماژهای متفاوت و همچنین همراه با تنوع در‌ طرح ارائه می‌گردد.

5-چگونه فایل طراحی شده را برای چاپ ارسال کنیم؟

ارسال فایل طراحی شده به دو روش برای مشتریان چاپ آقا فراهم شده است. اولین روش آپلود فایل در صفحه ثبت سفارش در سایت چاپ آقا است؛ دومین روش نیز ارسال آن از طریق ایمیل درج شده در سایت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که فرمت فایل ارسالی در کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. فرمت استاندارد و مطلوب چاپخانه‌ها فرمت PDFX است. این فرمت به هنگام ذخیره‌سازی طرح به صورت PDF قابل تنظیم می‌باشد.

بروشور چیست و راهنمای چاپ بروشور

بروشور به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی پرکاربرد در معرفی محصولات و خدمات،‌ مورد توجه کسب و کارهای گوناگون است. هر بروشور در قالب برگه‌های به هم پیوسته طراحی و چاپ می‌شود تا بتواند به راحتی در دست مخاطبین هدف قرار گرفته و اطلاعات واضح و کاملی را به آن‌ها ارائه دهد. این اطلاعات به عنوان یک راهنمای موثر عمل‌ کرده و نیازهای شناختی مشتریان نسبت به خدمات و کالاهای مربوطه را رفع می‌نماید.
اگر بخواهید یک بروشور لوکسی را به مشتریان خود ارائه دهید، استفاده از یو.وی موضعی برای بخش‌های خاصی از آن بهترین گزینه است.
پیش از سفارش یک بروشور بهتر است نکات مهمی را در نظر داشته باشید. اولین نکته پیش از طراحی و چاپ بروشور، توجه به ابعاد بروشور و محتوایی است که در آن درج می‌گردد. 
بروشور را می‌توان به دو روش چاپ افست و دیجیتال، چاپ کرد. هرکدام از این دو روش دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. در صورتی که به دنبال چاپ بروشور به صورت اختصاصی، طی زمان کوتاه و در تیراژ کمتر از هزار هستید، چاپ به صورت دیجیتال مناسب است. اما در مواردی که محدودیت زمانی وجود ندارد و نیاز به چاپ با تیراژ بالا است، استفاده از چاپ افست مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.
برای داشتن یک بروشور با کیفیت و استحکام بیشتر بهتر است که از کاغذ با گرماژ بالاتر استفاده گردد.

پیش از چاپ یک بروشور، نکاتی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‌‎تواند در رسیدن به یک بروشور مطلوب کمک شایانی کند.

جنس کاغذ و روکشی که برای بروشور انتخاب می‌گردد در زیبایی ظاهری آن تاثیرگذار است. رایج‌ترین کاغذ برای بروشور، کاغذهایی از جنس تحریر و گلاسه بوده که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. استفاده از روکش‌های سلفون در دو نوع مات و براق نیز می‌تواند ضمن محافظت بیشتر از بروشور، موجب افزایش جلوه بصری آن گردد.

مرحله آخر نحوه برش و تا خوردن لت‌های بروشور است. نحوه تا خوردن لت‌ها متناسب با تعداد لت و نوع طراحی است. بنابراین بهتر است که پیش از طراحی به این نکته توجه داشت.انواع بروشور

تنوع در طرحی یک بروشور، مطالبی که در آن ارائه می‌شود، مخاطبینی که بروشور را دریافت می‌کنند؛ همگی از عواملی هستند که انواع مختلفی از بروشورها را ایجاد می‌کنند. در کنار این عوامل، بروشورها دارای دسته‌بندی‌های دیگری نیز می‌باشند که به طور کلی متناسب با ابعاد بروشور، تعداد لت‌، گرماژ، جنس کاغذ و روکش آن است.
بروشور تبلیغاتی
امروزه بروشورها به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی پرکاربرد برای معرفی کالا یا خدمات مشاغل گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارتی دیگر، یک بروشور می‌تواند به عنوان نماینده فروش یک کسب و کار عمل کرده و با آگاهی‌‎بخشی و جلب نظر مخاطبین، آن‌ها را به سمت خرید کالا و یا خدمات مربوطه سوق دهد.


بروشور خلاقانه

در برخی موارد نیاز است تا بروشور شما از حالت ساده خارج شده و در یک قالب متفاوت‌تری قرار گیرد. به همین دلیل نحوه تا کردن بروشور و افزودن جلوه‌های ویژه‌ای همچون سطوح یو.وی موضعی می‌تواند یک بروشور ساده را به یک بروشور خلاقانه و زیباتری تبدیل کند.
طراحی خلاقانه یک بروشور نیز می‌تواند موجب منحصر به فرد کردن آن نسبت به بروشورهای ساده گردد.


اصول طراحی بروشور

طراحی بروشور نیز شامل اصول و نکاتی است که عدم توجه به آن‌ها می‌تواند به راحتی چاپ بروشور را نامطلوب سازد. مهمترین نکته کیفیت فایل ارسالی برای چاپ است. این بدان معنا است که مجهزترین دستگاه‌های چاپ هم قادر به چاپ فایلی که از ابتدا در رنج کیفی قابل قبولی نیست نمی‌باشند.
یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی یک بروشور باید مورد توجه قرار گیرد رعایت حاشیه امن است. بدین صورت که کلیه متون و تصاویر در بروشور می‌بایست با فاصله‌ای از خط تای هر لت قرار داشته باشد تا به هنگام برش، بخشی از آن‌ها به صورت اتوماتیک حذف نگردد.
طراحی و جذابیت صفحه اول بروشور که در اصطلاح به آن جلد بروشور گفته می‌شود باید به گونه‌ای باشد که در همان نگاه اول، مخاطب را به خود جلب کرده و اشتیاق به مشاهده دیگر صفحات را در او ایجاد کند. 
نحوه نگارش و فونت متونی که در بروشور قرار می‌گیرد نیز باید موجب جذب مخاطب شده و مانع از خستگی چشمان او گردد. جهت درک و تاثیرگذاری بیشتر مخاطب، درج تصاویر گویا و زیبا در کنار متن می‌تواند کمک شایانی کند. البته لازم به ذکر است که نحوه درج متون در بروشور باید متناسب با نحوه تا خوردن لت‌های آن باشد.
در طراحی یک بروشور هرچه از توناژ رنگی و طرح‌هایی که متناسب با سازمان و کسب و کار مربوطه است استفاده گردد هارمونی و جذابیت بیشتری ایجاد می‌شود.


متن بروشور

بروشور به عنوان یک راهنمای موثر، موجب بهبود در معرفی کسب و کار می‌گردد؛ بنابراین مطالبی که در آن درج می‌شود باید بتواند در قالبی ساده و کامل ، خدمات و محصولات یک کسب و کار را به مخاطبین خود ارائه دهد. به بیان ساده‌تر، عمده محتوای یک بروشور می‌بایست بر اساس نیاز و خواسته مشتری قرار داده شده و منجر به سوق او به سمت آشنایی بیشتر با محصولات یا خدمات آن کسب و کار و در نهایت خرید وی گردد.
اندازه و رنگ فونت متن نیز بهتر است به‌گونه‌ای باشد که با کسب و کار و تجارت تطابق داشته باشد.


سایز بروشور

یک بروشور دارای صفحاتی تحت عنوان لت است. معمولا سنجش ابعاد بروشور با توجه به ابعاد لت‌های آن انجام می‌گیرد. به طور کلی، یک بروشور می‌تواند در قالب‌های مختلف دو لت، سه لت، چهار لت و شش لت و با ابعاد A4، A5، A6 برای هر لت و ابعاد گسترده به چاپ برسد.


قیمت بروشور

بروشور نیز همانند دیگر محصولات چاپی دارای ویژگی‌های مختلفی است که می‌توانند در قیمت آن تاثیرگذار باشند. به طور مثال ابعاد و تعداد لت‌هایی که برای یک بروشور انتخاب می‌گردد، جنس و گرماژ کاغذ آن، روکش بروشور و جلوه‌های ویژه مانند یو.وی موضعی تعیین‌کننده قیمت یک بروشور هستند. البته لازم به ذکر است که روش چاپ بروشور نیز بر میزان قیمت آن تاثیر دارد. از آنجایی که چاپ به روش افست دارای تیراژ بیشتری در مقایسه با چاپ دیجیتال است، به طبع مقرون به ‌صرفه‌تر خواهد بود.


نمایش بیشتر

 Top مشاوره رایگان 41915 021