نکاتی برای طراحی بهتر کارت دعوت و پستال
راهنمای طراحی راهنمای طراحی کارت دعوت و پستال

 

سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید
دانلود فایل نمونه برای این سایز

وقت چندانی برای طراحی ندارید

راهنمای طراحی کارت دعوت و پستال


توصیه می‌کنیم برای این که کارت دعوت/کارت پستال شما در چاپ، دچار افت کیفیت نشود، حتما نکات و رویه‌های طراحی زیر را مرور نموده و آن‌ها را در طراحی خود بکار بگیرید. اگر می‌خواهید یک کارت دعوت/کارت پستال دولتی چاپ کنید یعنی در میان آن خط تا داشته باشد، فضای روی آن به چند بخش تقسیم خواهد شد. لطفا پیش از آغاز طراحی بخش بندی درست را بر پایه نقشه‌های ارائه شده از سایت ما، انجام دهید. , CDR) و آن را مبنای طراحی خود قرار دهید.
کارت دعوت/کارت پستال خود را در یکی از اندازه های زیر طراحی کنید، همچنین برای انجام این کار می‌توانید قالب های آماده شده کارت دعوت/کارت پستال را از سایت ما دانلود کرده (در فرمت‌های PSD, Ai, CDR) و آن را مبنای طراحی خود قرار دهید.
1) کارت دعوت/کارت پستال 14×10.5 سانتی‌متر، یک‌لت، اندازه بعد از برش (14.4×10.9) قبل از برش
2) کارت دعوت/کارت پستال 14×21 سانتی‌متر، دو‌لت، اندازه بعد از برش (14.4×.21.4) قبل از برش
3) کارت دعوت/کارت پستال 14×14 سانتی‌متر، یک‌لت، اندازه بعد از برش (14.4×14.4) قبل از برش
4) کارت دعوت/کارت پستال 14×28 سانتی‌متر، دو‌لت، اندازه بعد از برش (14.4×.28.4) قبل از برش

- رزولوشن فایل شما باید حداقل 300 پیکسل در اینچ باشد.
- سیستم رنگی (Mode) فایل شما باید CMYK باشد.
- حاشیه امن : : از هر طرف کار 5 میلی‌متر: قرارگیری عناصر، متون، تصاویر و لوگوها در فایل شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی محصول نهایی در چاپخانه بُرش زده می¬شود، تصویر و متن مورد نظرتان دست نخورده باقی بماند. به این منظور همیشه باید برخی نواحی طرح خود را که ممکن است برش بخورد از عناصر مهم خالی کنید و در عین حال رنگ پس زمینه را از هر طرف تا انتهای فایل ادامه دهید تا پس از برش بخشی از محصول بدون رنگ نباشد. همچنین در اطراف محل تا خوردن از هر طرف، تا فاصله 2 تا 5 میلی‌متر، به دلیل پهنای خط تا و نازیبا نشان داده شدن، از قرار دادن عناصر اصلی خودداری کنید.
در یک کلام خلاصه : نوشته‌ها، آرم‌ها و تصاویر مهم شما در هر بخش از کارت دعوت/کارت پستال باید حداقل 5 میلی‌متر از حاشیه چهار طرف فایل و همچنین 2 الی 5 میلی‌متر از محل خط تا فاصله داشته باشد.
- از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.
- از به کار بردن فونت‌های کوچکتر از 6 پوینت خودداری کنید.
- برای رنگ خط دور همه نوشته‌ها به ویژه نوشته‌های کوچکتر از 6 پوینت از یک تک رنگ استفاده کنید.

فرمت فایل‌های ارسالی :
شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
TIFF, PDF, JPEG
- مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته، فرمت PDF می‌باشد. برای این کار پس از انجام طراحی در برنامه مورد نظر، یکی از گزینه‌های Save as یا Export را انتخاب کرده، سپس در قسمت Save as type گزینه PDF را انتخاب کنید و فایل خود را ذخیره کنید و این فایل را برای ما بفرستید. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.
- رزولوشن فایل های JPG , TIFF حداقل 300 دی پی آی باشد.

 


 

Top مشاوره رایگان 41915 021