سربرگ افست

سربرگ افست

    • زمان زیاد
    • به صرفه در تیراژ بالا
سربرگ دیجیتال

سربرگ دیجیتال

  • زمان کم
  • به صرفه در تیراژ پایین


راهنمای چاپ سربرگ

سربرگ یکی از اقلام مهم ست اداری است و شامل نکات و مراحلی می‌باشد که پیش از چاپ باید مورد توجه قرار گیرد. طراحی مناسب سربرگ، ابعاد آن، گرماژ و جنس کاغذی که بر روی آن چاپ می‌شود از جمله موارد مهم پیش از چاپ است.
از آنجایی که عمده‌ترین کاربرد سربرگ در ادارات و سازمان‌ها است انتخاب سربرگ می‌بایست متناسب با ویژگی‌های آن و نوع کسب و کار انجام پذیرد. 
در کنار اهمیت تناسب طرح سربرگ با کسب و کار نکات دیگری نیز در طراحی سربرگ وجود دارد که عدم رعایت آن‌ها می‌تواند به راحتی بر روی چاپ سربرگ با کیفیت و مطلوب، تاثیر گذارد. طراحی سربرگ ضمن آنکه باید از کیفیت بالایی جهت ارسال به چاپخانه برخوردار باشد، می‌بایست دارای فاصله‌ای از لبه کاغذ برای جلوگیری از برش در چاپ نیز باشد.
میزان مطالبی که در یک سربرگ چاپ می‌‎شود تعیین‌کننده ابعاد یک سربرگ است. درج اطلاعات کوتاه در سربرگی با ابعاد A4 بسیار نامطلوب خواهد بود.
از سویی دیگر در برخی موارد ممکن است برای ایجاد جلوه بصری بهتر، وجه پشتی سربرگ نیز طراحی و چاپ شود. در این حالت معمولا صفحه پشتی سربرگ حاوی لوگو و نام تجاری در قالب طیف رنگی آن سازمان است.


سایز سربرگ

سربرگ‌ها به طور کلی در دو سایز A4 و A5 طراحی شده و به چاپ می‌رسند. کوچک‌تر از این ابعاد در گروه برگه‌های یادداشت A6 قرار می‌گیرد. 
چاپ سربرگ A4 مطابق با استاندارد 21×29 بوده و سربرگ A5 دارای ابعاد 21×8/14 سانتی‌متر است.
برای درج مطالب و نامه‌های کوتاه، چاپ سربرگ‌های A5 مناسب است و جهت ثبت مطالب طولانی‌تر، از سربرگ با ابعاد A4 استفاده می‌گردد.


قیمت چاپ سربرگ

یکی از عواملی که در قیمت چاپ یک سربرگ تاثیرگذار است نحوه چاپ آن می‌باشد. به طور معمول سربرگ‌ها با دو روش افست و دیجیتال به چاپ می‌رسند. از روش چاپ دیجیتال هنگامی استفاده می‌شود که نیاز به چاپ سربرگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در تیراز کمتر از هزار باشد اما برای داشتن تیراژ بالاتر، استفاده از روش چاپ افست مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که چاپ افست سربرگ، طی زمان بیشتری انجام خواهد شد. 
گرماژ و جنس کاغذ سربرگ نیز از دیگر مواردی است که در قیمت آن تاثیرگذار است. در این میان رایج‌ترین نوع کاغذ برای چاپ سربرگ، کاغذ تحریر است.


نمایش بیشتر

 

Top مشاوره رایگان 41915 021